Miejsce pracy przyjazne neuroróżnorodności – Kaja Gryciak
Download and listen anywhere
Download your favorite episodes and enjoy them, wherever you are! Sign up or log in now to access offline listening.
Description
Z Kają Joanną Gryciak, ekspertką od budowania kultury organizacyjnej i employer brandingu rozmawiam o tworzeniu miejsca pracy przyjaznego neuroróżnorodności. ➡️ Czym neuroróżnorodność jest i w jaki sposób wiąże się ze...
show more➡️ Czym neuroróżnorodność jest i w jaki sposób wiąże się ze zrównoważonym rozwojem w HR? ➡️ W jaki sposób potrzeby osób neuroatypowych mogą różnić się w pracy od osób neurotypowych, i czy na pewno neuroróżnorodność jest jedynym kryterium, przez które powinniśmy patrzeć na kwestie potrzeb i specyfiki pracy? ➡️ Jak badać w organizacji kwestie związane z neuroróżnorodnością, jak dowiedzieć się o specyficznych potrzebach tak, aby dostosować nasze miejsce pracy do realnych potrzeb? ➡️ I w końcu w jaki sposób możemy tworzyć miejsce, które będzie rozwijało potencjał płynący z neuroróżnorodności?
W tej rozmowie nie pogłębiamy wątków związanych stricte z neuroatypowością, takich jak diagnostyka czy bezpośrednie wsparcie. Jeśli czujesz jednak, czy poczujesz po tej rozmowie, że takiego wsparcia potrzebujesz, odsyłamy do rzetelnych i polecanych przez nas miejsc poniżej.
Aby wiedzieć więcej: Neurodydaktyka - neurofakty i neuromity http://docplayer.pl/28836320-Neurodydaktyka-neurofakty-i-neuromity-1.html Neuroróżnorodni w biurze to pierwszy raport o projektowaniu neuroinkluzywnych prestrzeni pracy: https://neuroinclusive.design/wp-content/uploads/2023/04/Neuroroznorodni-w-biurze_2023
Podcast PsychiatraPlus: https://open.spotify.com/show/2WI0U5sKLzXTIW9I68YXiu?si=Xc2N5dLkRuG1ZV9V2I0HOQ
Jeśli jednak chodzi o diagnostykę i dalsze specjalistyczne wsparcie – nie ma lepszego miejsca niż gabinet psychologa czy psychiatry specjalizującego się w neuroróżnorodności. Jeśli możemy coś poradzić – unikaj dignozy na własną rękę, korzystając samodzielnie z dostępnych testów chyba, że jedynie w formie ciekawostki czy przyjrzenia się sobie. Diagnostyka czy to spektrum autyzmu czy ADHD to zdecydowanie proces, który powinien przeprowadzić specjalista w tym zakresie.
Information
Author | Bartosz Furtak |
Organization | Bartosz Furtak |
Website | - |
Tags |
Copyright 2024 - Spreaker Inc. an iHeartMedia Company
Comments