Contacts
Info
Соціальна допомога, послуги, документи, житло. Все, чим Литва може допомогти біженцям та їхнім дітям. Інформація для біженців. Біженці в Литві.
10 JUL 2023 · Це програма “Литва і Україна”. Вся необхідна інформація про події, рішення країни і допомогу біженцям.
Зараз в Литві за трудовими договорами працюють понад 24 тис. українців, які були прийняті на роботу з початку війни. Це половина усіх українців працездатного віку в нашій країні.
Всього з початку війни Служба зайнятості допомогла працевлаштуватися в Литві 12,7 тис. українців. На даний момент залишаються відкритими близько 2 тис. вакансій.
За один військовий рік українські біженці сплатили до бюджету Литви більше 58 млн. євро податків. Загалом зараз в Литві зареєстровано близько 70 тис. українських військових біженців.
Слід також зазначити, що потоки біженців помітно зменшилися. Зменшується й число українців які шукають роботу. Зараз в Службі зайнятості зареєстровано 3,5 тис. чоловік.
Більшість зареєстрованих — жінки у віці 30-49 років.
***
Страхування здоров'я гарантоване тільки для тих українців, які в нашій країні працювали не менше 6 місяців, уточнює Служба зайнятості.
Представники Cлужбы зайнятості повідомляють, що якщо громадянин України в Литві не працював, то реєстрація на Біржі праці сама собою не означає автоматичного обов'язкового страхування здоров'я.
***
Три радари, закуплені у рамках благодійної акції Radarom, вже відправлені до України, інші 13 прибули в Литву та готуються до транспортування. Про це повідомила організація Blue/Yellow.
Підкреслюється, що це великогабаритні прилади спеціального призначення, які непросто передати з-за узгодження документації, дозволів і транспортування.
Процедури закупівлі й відправки в Литву 12 штатних стаціонарних і чотирьох мобільних РЛС спеціального призначення зайняли близько місяця.
Нагадуємо, що акція під назвою Radarom! ("Давай Радарити!") проходила з початку січня до 24 лютого. В ході акції була зібрана сума в розмірі 14 млн. євро.
***
Група художників представляє проект Atgimimo inkilai ("Пташині будиночки як символ відродження"). Вони створюються з уламків меблів і та всіляких речей, осколків і різних залишків зібраних в Україні.
Пізніше сім цих творів планується продати на аукціоні.
Зібрані кошти через благодійну організацію Stiprūs kartu ("Сильні разом") автори хочуть направити на фінансування літнього відпочинку для дітей, які осиротіли під час війни.
10 JUL 2023 · Це програма “Литва і Україна”. Вся необхідна інформація про події, рішення країни і допомогу біженцям.
Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг підтвердив, що всі країни які входять до Північноатлантичного альянсу, погоджували входження в блок України.
Таку заяву Столтенберг зробив, виступаючи перед зустріччю контактної групи з оборони України на авіабазі Рамштайн в Німеччині.
Раніше повідомлялося, що питання про членство Києва в НАТО може бути розглянуте вже влітку, проте сам процес формального прийняття України може зайняти не один місяць.
Також стало відомо, що президент України Володимир Зеленський буде присутнім на саміті НАТО у Вільнюсі цьогоріч в липні.
***
Міністерство юстиції планує дозволити українським юристам надавати послуги в Литві
Проєкт, запропонований Міністерством юстиції, передбачає, що українські адвокати зможуть почати практикувати після того, як зареєструються в списку адвокатів третіх країн.
Після цього вони зможуть надавати послуги які мають відношення до національного або міжнародного права країни, в якій їм присвоєно професійне звання, а також робити послуги в судових процесах, але тільки спільно з литовськими адвокатами.
***
Служба зайнятості запрошує українців які мешкають у Литві, а також усіх іноземців безкоштовно вивчати литовську мову. В програмі навчання можуть брати участь усі — і ті хто шукає роботу й ті хто вже працює.
На курси можуть записатися не лише громадяни ЄС або Європейської асоціації вільної торгівлі, але й громадяни третіх країн які мають вид на жительство в Литві не менше року.
Вибір місця навчання залишається за іноземцем, а співробітники Служби зайнятості завжди готові допомогти знайти необхідну інформацію.
Ті, в кого немає можливості вивчати литовську мову за місцем проживання, можуть скористатися дистанційним навчанням.
***
Національний музей Литви запрошує громадськість внести свій вклад в увічнення пам'яті про війну в Україні. Днями журналіст і громадський діяч, організатор Фонду допомоги Україні Андрюс Тапінас передав в дар Національному музею свої українські відомчі нагороди.
Колекцію яка вже формується значно поповнять нагороди, символічні знаки вдячності України, пам'ятні медалі, нумізматичні й філателійні предмети.
В майбутньому музей надасть можливість усім охочим побачити ці виняткові артефакти, важливі як для Литви, так і для України.
10 JUL 2023 · Це програма “Литва і Україна”. Вся необхідна інформація про події, рішення країни і допомогу біженцям.
Рада Європейського Союзу схвалила виділення 1 млрд. євро з Європейського фонду миру в рамках нового плану закупівель боєприпасів для України. Цей захід дозволить ЄС відшкодувати країнам-членам Союзу, вартість боєприпасів, переданих Україні з власних запасів або наданих Києву за рахунок зміни пріоритетів існуючих замовлень, повідомили у Брюсселі. Загальна сума військової допомоги, наданої Україні через Європейський фонд миру, вже перевищила 4,5 млрд. євро.
Своєю чергою, Литва зобов'язується виділити 10 млн. євро через спеціальний фонд, створений Всесвітнім банком для фінансування процесу відновлення України та підвищення стійкості Молдови, повідомляє Міністерство фінансів. Міністр Гінтаре Скайсте зазначила, що створений інструмент найближчим часом дозволить мобілізувати додаткові кошти для проєктів відновлення України, а також виділити ресурси Молдові, яка стикається з негативними наслідками війни.
До цього часу Литва виділила понад 900 млн. євро гуманітарної, фінансової та військової допомоги.
***
Перша група литовських інструкторів відправилася в Україну для участі у військовій учбовій місії. Як повідомили у Збройних силах Литви, група інструкторів з піхотної бригади бере участь в місії військової допомоги, яку робить Європейський Союз для України.
До 15 травня литовські інструктори разом з колегами з Німеччини та Бельгії братимуть участь у багатонаціональній програмі навчання, якою керує Федеративна Республіка Німеччина. Місія включатиме базове використання зброї, стрільбу, медичну та інженерну підготовку.
Загалом в 2023 році Збройні сили Литви на різних тренінгах і курсах підготують до 2 000 українських солдатів.
***
16 квітня в Паневежисі покажуть спектакль "Війна ще не почалася" за п'єсою Михайла Дурненкова. Назва п'єси посилає глядачів до подій 2014 року, коли весь світ не до кінця усвідомлював, що відбувається на сході України.
У спектаклі декілька окремих новел, в кожній з яких вгадується теперішній час.
10 JUL 2023 · Це програма “Литва і Україна”. Вся необхідна інформація про події, рішення країни і допомогу біженцям.
Міністерство економіки і інновацій інформує про завершення першого проєкту з відновлення інфраструктури України. В місті Бородянка Київської області обладнано мобільне селище, де зможуть мешкати 36 українських сімей.
В повідомленні вказується, що передачу мобільного селища, побудованого й обладнаного за ініціативи Литви, вже схвалив уряд.
За словами міністра, акт передачі мобільного селища найближчим часом буде підписаний торговим аташе Литовської Республіки в Україні. Після цієї процедури естафету в питаннях розміщення людей і логістики переймуть українці.
Мобільне селище обладнане житлом для сімей. Всередині пральні, кухні та кімнати відпочинку, а поряд з приміщеннями — дитячий майданчик. Реалізація проекту обійшлася приблизно в мільйон євро.
***
Українські біженці не можуть потрапити на безкоштовні курси литовської мови, пише LRT. За їх словами, зараз на місце претендує 10 чоловік, а черги треба чекати рік.
На даний момент в Литві є декілька організацій, які пропонують безкоштовні курси литовської мови: Будинок національних громад, Червоний Хрест, Біржа праці та Університет Вітаутаса Великого.
Між тим скрізь одна й та сама проблема — місць катастрофічно бракує, а платні курси, які проводять приватні школи й викладачі, багатьом українським біженцям не по кишені.
Нагадуємо, що раніше повідомлялося, що українці, які приїхали в Литву після початку повномасштабного вторгнення, почали отримувати листи від Департаменту міграції, в яких їх наполегливо закликають вивчати литовську мову.
***
Тим часом Міністр культури закликав керівника держінспекції по мові переглянути рішення про перевірки українців на знання литовської мови.
Симонас Кайріс на зустрічі з Аудрюсом Валоткою зазначив, що кероване ним відомство повинне орієнтуватися не лише на бюрократичні установки, але й на воєнний стан і людську допомогу військовим біженцям.
Як повідомлялося, інспекція з мови повідомила, що з березня наступного року має намір почати перевіряти, як працюючі в країні військові біженці з України знають литовську мову.
Це рішення піддала критиці й низка інших політиків, у тому числі глави Сейму та Уряду.
10 JUL 2023 · Це програма “Литва і Україна”. Вся необхідна інформація про події, рішення країни і допомогу біженцям.
Українці, які приїхали в Литву після початку війни, почали отримувати листи від Департаменту міграції, де їх закликають вивчати литовську мову.
В листі вказувалося, що литовську мову повинні вивчити всі українські біженці, які хочуть інтегруватися в литовське суспільство й працювати в Литві.
У листі також описали, на якому рівні необхідно знати мову для тієї чи іншої спеціальності й додали, що уряд дає на вивчення мови 24 місяці, після чого буде передбачена здача тесту для всіх українців які працюють в Литві.
Голова Державної мовної інспекції Аудрюс Валотка пояснює, що мовна інспекція консультує як з приводу складання іспиту, так і з приводу необхідного рівня знань.
Організаційними питаннями займається самоврядування. У самоврядуванні за місцем проживання можна взнати місце та час проведення іспиту.
***
Община православних українських вірян зможе молитися з Вільнюським православним приходом святої Параскеви П'ятниці. Служби вестиме священик Андрій Несвитайло, який приїхав у Литву з України.
У цьому приході, починаючи з 2 квітня, богослужіння проходитимуть литовською та українською мовами. Ім'я патріарха Московського Кирила під час богослужінь згадуватися не буде.
Нагадуємо, що Виленско-литовська єпархія нині прагне до більшої автономії й оголошує, що впритул наблизилася до статусу самостійної Церкви.
***
Наприкінці лютого у Вільнюсі відкрився новий українсько-литовський проект Ukreate Hub. Цей проект створений, щоб розширити можливості українських представників громадянського суспільства, які приїхали в Литву.
Ініціатива спрямована на професійну допомогу українським викладачам, ученим, журналістам, культурним діячам. І з моменту відкриття вже можна говорити про деякі досягнення цієї ініціативи.
За словами організаторів, в самому хабі немає власного великого резерву коштів, але є можливість отримувати невеликі гранти. При цьому організатори допомагають своїм членам подавати заявки. Серед фахівців-консультантів — досвідчені адвокати, фінансові консультанти та проектні менеджери.
Щоб стати членом Ukreate Hub, достатньо заповнити реєстраційну форму.
Учасники співтовариства отримують певні переваги, серед яких, — можливість працювати в коворкінгу, безкоштовна участь в заходах, різні консультації.
27 MAR 2023
20 MAR 2023
19 FEB 2023
16 FEB 2023
14 FEB 2023 · Це програма "Литва і Україна". Вся необхідна інформація про події, рішення країни і допомогу біженцям.
***
Неурядові організації Литви та національний мовець LRT оголосили про спільну благодійну кампанію по збору пожертвувань на купівлю радарів повітряного спостереження для України.
Як повідомляє LRT, кампанія Radarom! проходитиме з 30 січня до 24 лютого.
Наприкінці кампанії, впродовж усього дня 24 лютого на телебаченні, радіо та порталі LRT вестиметься спеціальна трансляція. Ввечері відбудеться заключний концерт на підтримку України
***
Українцям в аптеках видаватимуть безкоштовно рецептурні препарати, виписані лікарем згідно з переліком захворювань, затвердженим Міністерством охорони здоров'я. Ці ліки оплачуватимуться з держбюджету.
Цей порядок діє для всіх громадян України, незалежно від їх віку. Проте вони мають бути зареєстровані в системі MIGRIS.
Громадяни України, які звертаються в аптеку за рецептурними ліками, повинні мати при собі документ який засвідчує особу чи свідоцтво про реєстрацію іноземця, а також надати номер ESI.
***
Минулого, 2022 року, в Литві було видано рекордну кількість тимчасових посвідок на проживання, найбільша кількість з яких була видана українським військовим біженцям, повідомляє Департамент міграції.
В цілому за увесь минулий рік було видано 133 628 дозволів на тимчасове проживання в Литві. Для порівняння, роком раніше — в 2021-му — було видано більш ніж в 2 рази меншу кількість, близько 52 тис.
За даними Департаменту міграції, в 2022 році головною причиною видачі дозволів для громадян України був механізм тимчасового захисту, який використовується Європейським Союзом до військових біженців. На другому місці в цій статистиці знаходяться громадяни Білорусі, на третьому Росії.
***
Міжнародний пісенний конкурс "Євробачення" в 2023 році пройде під гаслом "Нас об'єднує музика" (United by Music). Організатори конкурсу, який цього року пройде в Ліверпулі, також представили його логотип у вигляді сердець в національних кольорах України та Британії, які "б'ються в унісон".
Гранд-фінал конкурсу пройде на "Ліверпуль Арені" в суботу, 13 травня, а півфінали 9 та 11 травня.
Соціальна допомога, послуги, документи, житло. Все, чим Литва може допомогти біженцям та їхнім дітям. Інформація для біженців. Біженці в Литві.
Information
Author | RADIOR |
Organization | RADIO R |
Categories | Society & Culture |
Website | radior.lt |
utro@rusradio.lt |
Copyright 2024 - Spreaker Inc. an iHeartMedia Company