Contacts
Info
Czy bycie tatą może się przydać w pracy? Czy bycie liderem w pracy może się przydać w byciu tatą? O tym na blogu i w podcaście. Zapraszam!
9 MAY 2021 · W kolejnym odcinku dzielę się podróżą, która zainspirowała mnie do przeczytania książki Heroiczne Przywództwo. Książki, która zmieniła moje życie. W odcinku pomagam odpowiedzieć na pytania, które miałem sam w tamtym czasie:
- Kto to jest lider?
- Czy uważasz się za lidera?
- Jak być dobrym liderem?
Jak być dobrym liderem? Pomaga nam w tym teoria heroicznego przywództwa i jej 4 filary:
- zrozumienie swoich mocnych i słabych stron, wartości i światopoglądu,
- odważne stosowanie innowacyjnych metod w działaniu, dostosowywanie się do otaczającego i ciągle zmieniającego się świata.
- podejście do innych ludzi z pozytywnym i kochającym nastawieniem,
- motywowanie siebie i innych poprzez wyznaczanie i osiąganie niebotycznych celów i ambicji.
Mój ulubiony cytat z książki, którą prezentuję w tym odcinku:
„Przywódcy wyobrażają sobie porywającą przyszłość i starają się nadać jej kształt, zamiast siedzieć, obserwując, jak przyszłość rozgrywa się wokół nich. Dobrzy liderzy pozyskują złoto z okazji, które nadarzają się tu i teraz, a nie czekają na okazje, które ktoś poda im na złotej tacy”.
—
Zapraszam do głównych kategorii mojego podcastu:
🎓 Akademia Zdalnego Taty
😀 Przewodnik po emocjach
🎙Podcast: wywiady, porady, pomysły na podróże z dziećmi
🗺 Pomysł na weekend
👩🏾💻Mam dla Ciebie prezent 🎁 Przygotowałem dokument, w którym opisuje rutynę i nawyki, jakie staram się budować dla siebie i członków moich zespołów, z którymi pracuję w 7 krajach, na 3 kontynentach i w 5 strefach czasowych.
https://tatonawyspach.co/akademia/
12 APR 2021 · W tym odcinku usłyszysz między innymi o tym:
Co to jest, i jak potężnym narzędziem jest rutyna.
Dlaczego rutyna jest dla nas dobra.
Dlaczego rutyna może być także zgubna.
Historia Natalii, która o mało nie przypłaciła życiem tego, że do jej rutyny wkradł się błąd.
Ile mamy mózgów, dlaczego tak dużo i po co je mamy.
Trochę o emocjach.
Dużo o rutynie i nawykach.
Jak zbudować sobie system kontroli i sprawdzania naszych nawyków i rutyn.
W podcaście polecam także:
Po co i jak robić przegląd kwartalny - podcast Nie Ma Biura odc. 17
Piotr Nabialec: Practical Time Management - Personal Productivity Tools z portalu Produktywni.pl
Cykl podcastów Przewodnik po emocjach, zrealizowany z Anną Jankowską z bloga Nie tylko dla mam
👩🏾💻Pracujesz zdalnie? Mam dla Ciebie prezent 🎁 Przygotowałem dokument, w którym opisuje rutynę i nawyki, jakie staram się budować dla siebie i członków moich zespołów, z którymi pracuję w 7 krajach, na 3 kontynentach i w 5 strefach czasowych.
https://tatonawyspach.co/akademia/
29 MAR 2021 · W najnowszym odcinku podsumowuję dotychczasową "ofertę" podcastu, kategoryzuję dotychczasowe odcinki oraz zapowiadam nowy projekt.
Zapraszam Cię do nowego sezonu mojego podcastu.
Ja naszym się Piotr Zagorowski i w tym podcascie staram się odpowiedzieć na pytanie:
Czy rola rodzica i taty może pomóc w roli lidera w pracy?
A także czy kompetencje lidera w pracy mogą się przydać w byciu tatą?
Oraz jak pogodzić te dwie rolę pracując w trybie pracy zdalnej?
—
Zapraszam do głównych kategorii mojego podcastu:
🎓 Akademia Zdalnego Taty
😀 Przewodnik po emocjach
🎙Podcast: wywiady, porady, pomysły na podróże z dziećmi
🗺 Pomysł na weekend
👩🏾💻Pracujesz zdalnie? Mam dla Ciebie prezent 🎁 Przygotowałem dokument, w którym opisuje rutynę i nawyki, jakie staram się budować dla siebie i członków moich zespołów, z którymi pracuję w 7 krajach, na 3 kontynentach i w 5 strefach czasowych.
https://tatonawyspach.co/akademia/
11 MAR 2021 · Dziś odcinek podsumowujący pierwszy sezon nagrań podcastu. Przechodzę w nim lekcje jakich nauczyłem się będąc rodzicem i liderem. Postanowiłem napisać list do samego siebie sprzed 7 lat, a więc czasu w którym dopiero przymierzaliśmy się do tematu rodzicielstwa. Odpowiadam w nim na pytanie „jaką radę dałbyś sobie 10 lat temu?
Zapraszam do głównych kategorii mojego podcastu:
Akademia Zdalnego Taty
Przewodnik po emocjach
Podcast: wywiady, porady, pomysły na podróże z dziećmi
Pomysł na weekend
Pracujesz zdalnie? Mam dla Ciebie prezent.
Przygotowałem dokument, w którym opisuje rutynę i nawyki, jakie staram się budować dla siebie i członków moich zespołów, z którymi pracuję w 7 krajach, na 3 kontynentach i w 5 strefach czasowych.
https://tatonawyspach.co/akademia/
11 DEC 2019 · Dziś wielki dzień. Starszy Szeregowy postanawia być dowódcą naszej misji.
Na porannej odprawie uczymy się czym się różni bycie dobrym liderem, od bycia menedżerem czyli zwykłym zarządcą.
Zarządca narzuca wszystkim swoją wolę. Lider przekonuje do swoich poglądów, przedstawia temat czy pomysł swojemu zespołowi i buduje na opini innych. Najlepszy pomysł powinien wygrać, a nie ego poszczególnych członków, a już na pewno nie ego lidera.
Postanawiam naprawdę oddać stery w ręce Młodego. Interweniować będę tylko wtedy jeśli sytuacja zagrażać będzie naszemu zdrowiu :)
Już wczoraj podczas kolacji pojawił się pomysł, żeby jechać do Zoo.
Dla mnie to taki sobie pomysł, ale na tym wyjeździe jest nas dwóch i powinno podobać się wszystkim. Postanawiamy więc jechać...
Ciekawe ile można nauczyć się w Zoo zarówno o zwierzętach jak i o nas samych...
25 SEP 2019 · Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o tym, żeby być pilotem, a może policjantem, albo strażakiem?
W rozwoju chyba każdego dziecka, jest taki okres, że ubiera sobie jakieś wiaderko na głowę, robi wąż strażacki z ręcznika, kocyka, albo innej rurki i udaje, że właśnie wybuchł ogromny pożar, a on, czy ona, bohatersko walczy z żywiołem.
I właśnie dla tych małych bohatrów i bohaterek powstało miejsce gdzie mogą oni prawie na prawdę przeżyć akcję pożarniczą, uczestniczyć w akcji policyjnej, zostać projektantką mody, nagrać audycję radiową, czy wreszcie pracować w prawdziwym sklepie.
KidZania - bo tak nazywa się to miejsce - to miasto stworzone specjalnie dla dzieci w wieku 4-14 lat oferujące ekscytujące zajęcia. Tutaj rządzą wyłącznie dzieciaki!
Zapraszam na recenzję tego niesamowitego miejsca, wpis na blogu oraz podcast z cyklu #PomysłNaWeekend
11 SEP 2019 · Zarządzanie, projekty, delegowanie zadań - brzmi jak korpo gadka, a jednak jeśli wybierzemy dobre i intuicyjne narzędzie to okazuje się, że można lekcje biznesowe przekuć na konkretne ułatwienia w... rodzinie.
✅ Dzielona lista zakupów
✅ Pomysły na wyjazdy z dziećmi
✅ Edukacja dzieci
✅ Cele rodzinne na dany rok / kwartał / miesiąc
To tylko niektóre pomysły o jakich rozmawialiśmy z Marcinem podczas mojego gościnnego występu Nozbe live. Zapraszam i ciekaw jestem Waszych pomysłów na to jak technologie pomagają Wam w domu i rodzinie.
Więcej o tym jak nowoczesne technologie mogą pomóc w życiu rodzinnym możesz przeczytać i posłuchać we odcinku o tytule [Sekret produktywności zajętego taty - aplikacje których używam na codzień.](https://tatonawyspach.co/2018/06/13/sekret-produktywnosci-zajetego-taty-aplikacje-ktorych-uzywam-na-codzien/)
O tym jak ważne są regularne randki oraz jak system zarządzania zadaniami może się przydać do ich organizacji możesz także znaleźć w odcinku [Dlaczego kawa jest tak ważna w związku.](https://tatonawyspach.co/2018/05/16/podcast-dlaczego-kawa-jest-tak-wazna-w-zwiazku/)
Natomiast więcej o samej platformie Nozbe dowiesz się więcej z wywiadu z jej twórcą i CEO: [Jak nauczyć dzieci produktywności - Michał Śliwiński.](https://tatonawyspach.co/2018/08/22/jak-nauczyc-dzieci-produktywnosci-michal-sliwinski/)
Zupełnie ostatnio rozliczyłem się też z projektu, którego realizacja powinna trwać dwa tygodnie, a trwała blisko dwa lata. Każde narzędzie jest tak dobre, jak umiemy je wykorzystać. Warto o tym pamiętać. O moim rowerowym projekcie wspominam podczas naszej rozmowy z Marcinem, ale postanowiłem nagrać osobny odcinek z lekcjami, jakie udało mi się wyciągnąć z tego przedsięwzięcia.
28 AUG 2019 · Są takie projekty, których realizacja zajmuje miesiące a nawet lata. Nie ze względu na stopień ich komplikacji, potrzebne zasoby lub brak czasu. Winy prawie zawsze trzeba szukać w osobach wykonujących dane zadania, sposobie ich realizacji i braku skupienia na jednej rzeczy.
Dziś chciałem opowiedzieć nieco o projekcie, który powinien zająć maksimum tydzień. Mi zajął prawie dwa lata.
Dlaczego? O tym w najnowszym odcinku mojego podcastu.
Warto jest planować, ale trzeba to robić z głową. Kilka lekcji i wniosków jakie wyciągnąłem z przygody rowerowej, zanim dojechałem na start, nie mówiąc już o mecie:
- Zastanów się czy dana rzecz jest dla Ciebie ważna. Odpowiedz sobie i najlepiej zapisz też dlaczego dana rzecz jest ważna
- Użyj odpowiednich narzędzi dla zadań i projektów zgodnie z "kalibrem" danej rzeczy
- Jeśli projektujesz rok - to prawdopodobnie ta myśl i idea, która wydaje Ci się jednym prostym i szybkim zadaniem to jest dłuższy projekt
- Każdy projekt powinien mieć listę zadań, przynajmniej kilku, a już w minimalnej wersji powinien mieć tak zwany kolejny krok, nawet jeśli jest to po prostu "wyszukaj informacji", "zapytaj znajomego" itp.
- Wracaj do list zadań i listy projektów regularnie - przynajmniej raz na tydzień
- Zastanów się co jest dziś Twoją JEDNĄ rzeczą nad którą powinieneś teraz pracować, którą powinieneś teraz wykonywać i nad której powinieneś się teraz skupiać.
13 AUG 2019 · W dzisiejszym odcinku postanowiłem podzilić się z Wami swoimi przemyśleniami na temat dawania informacji zwrotnej. Jest to niesamowicie istotne narzędzie jakie mamy w zasięgu ręki. Niestety często jest tak, że zamiast pomagać innym, i sobie, wzrastać - w nieumiejętny sposób przekazujemy informacje powodując więcej szkody niż pożytku.
W tym odcinku usłyszysz między innymi o tym:
- Dlaczego informacja zwrotna (feedback) jest ważna,
- Z jakimi typami informacji zwrotnej możemy się spotkać,
- Jak zgasić żartownisiów czy wręcz haterów,
- Jakich technik powinniśmy używć podczas dawanie informacji zwrotnej,
- Dlaczego mówienie do dziecka, że jest niegrzeczne nie ma sensu,
- Jak pomóc sobie w wyrabianiu nawyku dawania dobrego feedbacku,
- Usłyszysz także dźwięki przyrody, bo eksperymentuję i nagrywam z pleneru :)
25 JUL 2019 · Wydawało mi się ostatnio, że raczej trudno mnie obrzydzić. Widziałem w życiu trochę. Byłem przy dwóch porodach. Pająki (te domowe) nie robią na mnie wrażenia i mogę się ich pozbywać z domu nawet gołymi rękami. Czyli w zasadzie ten odcinek podcastu o odrazie i wstręcie nagrywałem dla innych. Tak myślałem do dziś. Oto bowiem dziś poproszony zostałem przez moją żonę poprzez telefon (mimo, iż byliśmy w tym samym domu) o to, żebym zają się ćmą. Była ogroooomna, prawie jak nietoperz. I w zasadzie mogłaby kogoś capnąć za nogę i gdzieś porwać. Ja jednak nie czułem strachu. Czułem odrazę! Dało mi to do myślenia i jeszcze raz stanęły mi przed oczami wszystkie rzeczy, o których rozmawialiśmy z Anną Jankowską, autorką blogai podcastu"Tylko dla mam" w kolejnym cyklu "Przewodnika po emocjach. Tym razem dekonstruując emocję, jaką jest odraza i wstręt.
Czy bycie tatą może się przydać w pracy? Czy bycie liderem w pracy może się przydać w byciu tatą? O tym na blogu i w podcaście. Zapraszam!
Information
Author | Piotr Zagorowski |
Organization | Piotr Zagorowski |
Categories | Kids & Family |
Website | tatonawyspach.co |
tatonawyspach@zagor.pl |
Copyright 2024 - Spreaker Inc. an iHeartMedia Company